Dzień Osób Niepełnosprawnych 2018

Dnia 5 grudnia 2018r. odbył się w naszej szkole VIII Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych (przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Jesteśmy Razem” działającym przy Szkole Podstawowej w Somoninie). Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć Naszych Przyjaciół z Ośrodka Szkolno–Wychowawczego z Kartuz, Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego z Żukowa, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tratwa” z Gdańska, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Marszewskiej Góry wraz z opiekunem, naszych sąsiadów „zza ściany”, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Somonina, Dyrektora Szkoły Podstawowej z Przywidza Panią Katarzynę Sprusik–Olszewską, Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Przywidza Panią Katarzynę Mytych, przedstawiciela Centrum Pomocy Rodzinie Pana Mariusza Garskiego. Zaszczycili nas również swoją obecnością, Wójt Gminy Somonino Pan Marian Kowalewski i Wójt Gminy Przywidz Pan Marek Zimachowski, nie zabrakło także przedstawicieli Gminnego Ośrodka Kultury z Przywidza. Całą uroczystość uświetniło przedstawienie teatralne pt. „Baśniowy Ambaras” w wykonaniu uczniów klasy VIIAB oraz szkolnego chóru. Wszyscy uczestnicy spotkania, otrzymali upominki w postaci świątecznej bombki. Na zakończenie imprezy, tradycyjnie, jak co roku wszyscy zasiedliśmy do świątecznego bigosu i słodkości. Nad całością przedsięwzięcia czuwały Pani Justyna Reglińska, Pani Beata Chyła–Kobus, Pani Marta Szadłowska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie, Pani Jolanta Bociańska. Dekoracje przygotowała Pani Anetta Rozwadowska.

dzie osb niepenosprawnych w szkole 2018