Menu witryny

Logowanie

Rocznica nadania imienia GP 2018

Dnia 3 grudnia 2018 roku, jedenaście lat po  wydarzeniu „Nadania imienia Jana Pawła II Gimnazjum Publicznemu w Somoninie ", odbył się  świąteczny akcent w Szkole Podstawowej w Somoninie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z inicjatywy samorządu szkolnego, który skupia gimnazjalistów zaakcentowaliśmy i przypomnieliśmy całej społeczności o tym ważnym dla nas dniu. Z tej okazji uczniowie na trzeciej lekcji spotkali się w stołówce szkolnej, aby uroczyście wprowadzić sztandar, odśpiewać hymn szkoły i zapoznać się z prezentacją na temat swojego Patrona. Pani Dyrektor przypomniała uczniom historię nadania imienia gimnazjum. Po tej części spotkania wszyscy gimnazjaliści w łączności ze swoim Patronem skosztowali poczęstunek, który dla nich przygotowała Rada Rodziców. Harcerze przez kilka przerw pełnili wartę przy tablicy upamiętniającej ten dzień, płonęły znicze. Mottem przewodnim było hasło „Nie daj się zwyciężać złu, ale zło dobrem zwyciężaj”. Ta myśl stała się przesłaniem i formą motywacji do wytrwałej, ciężkiej pracy wszystkich, którzy byli i nadal są związani z tą szkołą. Nauczyciele na zajęciach podkreślali, że wybór Patrona pozwala prowadzić uczniów ku niepodważalnie słusznym wartościom, w oparciu o wciąż niedościgniony wzór, będący niewątpliwym autorytetem dla każdego człowieka. Z tej okazji na holu szkolnym samorząd szkolny i wolontariuszki przygotowali tablice upamiętniające życie Jana Pawła II. Z uwagi na fakt, że nasza szkoła ma patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego uznaliśmy, że każdy młody człowiek wychowuje się w duchu przyjętych wartości, którym oręduje Jan Paweł II.

rocznica nadania imienia gp 2018

więcej zdjęć


skslogo

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz