Menu witryny

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2018

W dniach 5 – 9 listopada 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień dla Niepodległej”. Jego zwieńczeniem był uroczysty apel, który odbył się w piątek 9 listopada. Został on przeprowadzony w dwóch grupach uczniów. W pierwszej części uczestniczyły dzieci klas II – VI. Apel ten rozpoczął się odśpiewaniem przez uczniów klasy IIa i IIb pieśni pt. „Co to jest niepodległość”. Następnie dzieci z klasy IIa zaprezentowały taniec z flagą oraz zatańczyły poloneza. Następnie wystąpili gimnazjaliści z klasy IIIc. Przygotowali oni inscenizację ukazującą polską drogę do niepodległości w XIX i XX wieku. Młodzież klas VII, VIII i III gimnazjum spotkała się na apelu o godz. 11.00. Składał się on z trzech części. Pierwsza z nich miała charakter oficjalny z udziałem pocztów sztandarowych. O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy wspólnie 4 zwrotki hymnu narodowego (uczniowie młodszych klas zrobili to podczas swoich zajęć). W trakcie tej części prowadzący zaprezentowali losy ziem polskich i Polaków od czasów rozbiorów do odzyskania niepodległości w 1918r. Na wstępie wystąpiła uczennica Olga Reglińska wykonując utwór Preludium c-moll Fryderyka Chopina. Natomiast chór szkolny zaśpiewał dwie pieśni patriotyczne („Rota” i „Legiony”). Na zakończenie uczennica Aniela Miloch zaśpiewała piosenkę „Ojczyzna” Marka Grechuty. Prezentowane treści i pieśni wzbogaciła towarzysząca im prezentacja multimedialna. W drugiej części apelu zaprezentowali się ponownie uczniowie klasy IIIc. Na zakończenie obejrzeliśmy taniec z flagą w wykonaniu uczennic klasy VIIa i VIIb.

apel z okazji narodowego wita niepodlegoci 2018

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz