Lekcja historii z Mirabelką 2018

Dnia 9 listopada 2018r. uczniowie kl. Va wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej pt. „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” zainicjowanej przez Barbarę Marię Morawiec – redaktor naczelną Lustra Biblioteki. Zajęcia związane z akcją oparte były na książce Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka”. W naszej bibliotece szkolnej odbył się wieczorek z Mirabelką pt. „Lekcja historii z Mirabelką”. Nawiązując do 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę książki, przeczytali wybrane fragmenty lektury. Publikacja miała być wprowadzeniem młodych czytelników do zrozumienia, czym była wojna, jak funkcjonowali wtedy ludzie i co przeżywali. Następnie został wyświetlony krótki film, w którym autor książki opowiada historię głównej bohaterki omawianej lektury – Mirabelki. Na zakończenie wieczorku dzieci wycinały nietypowe liście w postaci wyciętych z papieru dłoni, na których każdy uczestnik napisał życzenia dla Polski. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

lekcja historii z mirabelk 2018