Obóz astronomiczny 2018

W dniach 25 – 27 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obozie astronomicznym w Gołubiu. Poniżej zamieszczona została krótka notatka przygotowana przez uczestników obozu.

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce odbył się obóz astronomiczny w Gołubiu. Pierwszy dzień zaczął się niewinnie. Wspólny wyjazd do kina na kolejną część Gwiezdnych Wojen, a potem przejazd kolejką do Gołubia. Kiedy tylko dotarliśmy do naszej bazy, zaczęły się nieziemskie rozgrywki sportowe, a po nich turniej warcabowy. Wieczorem zjedliśmy grillowane kiełbaski z warzywami. Po nich rozpoczęliśmy obserwację nieba, poszukiwaliśmy gwiazd i Jowisza. Następnego dnia ziemskiego pistoletem portalowym przenieśliśmy się na planetę Stężyca. Jest to planeta skalista z licznymi zbiornikami wodnymi. Postanowiliśmy przepłynąć jezioro na łodziach tutejszych mieszkańców. Niestety nie byliśmy przygotowani na atak ze strony międzygalaktycznych piratów na czele z kapitanem Krzysztofem i panią admirał Ryszardą. Podjęliśmy ryzykowną decyzję o wpłynięciu w czarną dziurę. Okazało się, że podają tam najlepszą pizzę we wszechświecie. Niespodziewanie wyruszając w dalszą drogę dopadł nas deszcz meteorów. Schroniliśmy się w sklepie z mieczami świetlnymi. Uratował nas podlatując swoim sokołem millenium – pan Krzysztof. Wieczorem oglądaliśmy promienie kosmiczne unoszące się nad planetą Kościerzyna i jej księżycami. Dnia ostatniego odbyło się międzygalaktyczne spotkanie z naszymi największymi przeciwnikami. Zwalczyliśmy ich miotłą i mopem. Mimo wszystkich perypetii we wszechświecie uważamy, że był to najlepszy kurs na wojownika Jedi.

obz astronomiczny 2018