Rejonowy Konkurs Biblijny 2018

Dnia 9 marca 2018r w Szkole Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie odbył się Rejonowy Konkurs Biblijny z Księgi Wyjścia organizowany przez Akcję Katolicką w Rumi. Najmłodsi  uczniowie z klas 0-IV wykonywali prace plastyczne, które zostały ocenione przez rejonową komisję konkursową i zaprezentowane na wystawie w dniu konkursu z wiedzy biblijnej w naszej szkole. Do konkursu plastycznego nadesłano 28 prac.

Wśród najmłodszych uczestników konkursu  ( klasy ,,0-I”) komisja przyznała następujące miejsca:

I miejsce- Karolina Machalewska- Szkoła Podstawowa w Miszewie
II miejsce-  Liliana Korzeniewska-  Szkoła Podstawowa w Goręczynie
III miejsce – Hanna  Samulewicz -  Szkoła Podstawowa w Tuchomiu

W kategorii klas II-IV przyznano
I miejsce- Adrian Machalewski- Szkoła Podstawowa w Miszewie
II miejsce- Wiktoria Korzeniewska- Szkoła Podstawowa w Goręczynie
III  miejsce- Marta Konkel- Szkoła Podstawowa w Somoninie

Konkurs wiedzy z Księgi Wyjścia dla klas V-VII  pisało 29 uczniów z  12 szkół podstawowych i 16 gimnazjalistów, którzy reprezentowali 6 gimnazjów z całego rejonu. Uczniowie zmagali się z testem, który zawierał ponad 50 różnych pytań. Po godzinnej pracy wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami obejrzeli inscenizację pt „ Prymas w Komańczy” przygotowaną przez uczniów klasy VIIb pod czujnym okiem pana Marka Szymańskiego. Po sprawdzeniu testów Rejonowa Komisja Konkursowa ogłosiła wyniki.

W kategorii szkół podstawowych
I miejsce – Jakub Gros- Szkoła Podstawowa w Pępowie
I miejsce-  Dawid Machalewski- Szkoła Podstawowa w Miszewie
II miejsce- Julia Byczkowska- Szkoła Podstawowa w Pępowie

III miejsce- Agata Kuczyńska- Szkoła Podstawowa w Leźnie

III miejsce Agata Jelińska – Szkoła Podstawowa w Dzierżążnie

W kategorii gimnazjów przyznano:

I miejsce- Kornelia Rożyńska- Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach
II miejsce – Agata Socha- Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach

III miejsce- Kacper Juc-  Gimnazjum w Żukowie

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc awansowali do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 12 maja 2018r w Rumii. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali dyplomy i  nagrody książkowe a pozostali uczestnicy dyplomy uczestnika Rejonowego Konkursu Biblijnego. Wszystkim uczestnikom konkursu, którzy przybyli do Szkoły Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie, aby zmagać się z Księgą Wyjścia serdecznie dziękujemy i gratulujemy wiedzy.

20180309 151850 300x225