Spektakl profilaktyczny 2018

Uczniowie klas siódmych uczestniczyli w wyjeździe na spektakl profilaktyczny pt.: "Okruchy życia - Anioły są wśród nas...". Jest to musical dla dzieci i dorosłych  o problemach współczesnej młodzieży, zawierający założenia pedagogiki Janusza Korczaka. Musical odwiedził między innymi Warszawę, Kraków, Wrocław, Trójmiasto i został zrealizowany pod patronatem Minister Edukacji Narodowej, Prezydentów Miasta Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.

Jest to historia nauczyciela Tomka, który walczy ze słabościami swoich uczniów, zmieniającego postrzeganie świata młodych ludzi. Sylwetki wielu bohaterów sprawią, że każdy odnajdzie w tej historii cząstkę siebie. Wzruszająca fabuła daje do myślenia. Musical wpisuje się w program przeciwdziałania agresji i przemocy w szkole. Urzekająca muzyka, efekty specjalne i przede wszystkim poruszająca historia sprawiają, że po obejrzeniu tego spektaklu, spoglądamy inaczej na problemy współczesnego pokolenia. To opowieść o przyjaźni i zaufaniu. Opowiada o tym, że marzenia są w każdym z nas, trzeba po prostu dążyć do ich spełnienia.

Młodzież była bardzo zainteresowana przedstawioną tematyką oraz zafascynowana grą młodych aktorów. Uważamy, że spektakl poruszał problemy bardzo bliskie współczesnej młodzieży i mamy nadzieję, że wpłynie on pozytywnie na ich postawy w przyszłości.

spektakl profilaktyczny