Menu witryny

Wizyta w Klubie Zdrowego stylu życia – apetyt na zdrowie w Kartuzach

Z inicjatywy samorządu szkolnego młodzież naszej szkoły zagościła w dniu 16 marca w Klubie Zdrowego stylu życia – apetyt na zdrowie. Wizyta zrobiła na nas ogromne wrażenie, gdyż Pani Paula Stochel – doradca d.s. odżywiania opowiedziała nam o zasadach zdrowego stylu życia, w sposób zupełnie inny niż my wiedzieliśmy. Starała się pokazać jak nieprawidłowe odżywianie, śmieciowe jedzenie i brak świadomości jakości spożywanych produktów, może oddziaływać na nasze zdrowie, samopoczucie. Uświadamiała nas, że ból głowy, stawów czy mięśni, refluks, zgaga, zaparcia lub biegunki, zmęczenie, bezsenność, opuchnięcia oraz problemy skórne (AZS, trądzik) nie pojawiają się z powietrza. Mówiła o dieto – zależnościach, to, co jemy ma wpływ na wiele aspektów naszego życia. Klub powstał dla wszystkich, którzy potrzebują wiedzy, inspiracji i motywacji do zmiany nawyków żywieniowych u siebie lub wśród domowników, w prosty i smaczny sposób. Uczniowie na spotkaniu pili wodę ze smakiem, ponieważ miała ona posmak aloesu, została do niej dodana niewielka ilość koncentratu aloesowego, co sprawiło, że była smaczniejsza i miała ładny zapach. Następnie degustowaliśmy zdrową herbatkę, którą przygotowywały nasze dziewczynki, a na koniec każdy uczestnik delektował się gęstym, zdrowym koktajlem, który był przepyszny. Każdy uczestnik spotkania otrzymał zaproszenie na kolejną wizytę w klubie z rodzicami, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – bezpłatnie. Do szkoły wróciliśmy bardzo podekscytowani i zadowoleni, pełni chęci zmian w naszym codziennym życiu. Mamy wielką motywację, wiedzę, która zaowocuje na pewno pozytywnymi zmianami w odżywianiu.

wizyta w klubie

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz