Menu witryny

Jubileuszowy akcent - X Rocznica Nadania Imienia Jana Pawła II Gimnazjum Publicznemu w Somoninie

Dnia 4 grudnia 2017 roku, dokładnie dziesięć lat po  wydarzeniu „Nadania imienia Jana Pawła II Gimnazjum Publicznemu w Somoninie ", odbył się  jubileuszowy akcent w Szkole Podstawowej w Somoninie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z inicjatywy samorządu szkolnego, który skupia gimnazjalistów zaakcentowaliśmy i przypomnieliśmy całej społeczności o tym ważnym dla nas dniu. Z tej okazji uczniowie na drugiej i trzeciej lekcji obejrzeli film p.t. „ Karol człowiek, który został Papieżem”. Następnie młodzież minutą ciszy uczciła pamięć Św. Jana Pawła II. Po obejrzeniu filmu wszyscy gimnazjaliści w łączności ze swoim Patronem skosztowali „kremówki”, które dla nich przygotowała Rada Rodziców. Harcerze przez kilka przerw  pełnili wartę przy tablicy upamiętniającej ten dzień, płonęły znicze. Mottem przewodnim było hasło „Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”. Ta myśl stała się przesłaniem i formą motywacji do wytrwałej, ciężkiej pracy wszystkich, którzy byli  i nadal są związani z tą szkołą. Nauczyciele na zajęciach podkreślali, że wybór Patrona pozwala prowadzić uczniów ku niepodważalnie słusznym wartościom, w oparciu o wciąż niedościgniony wzór, będący niewątpliwym autorytetem dla każdego człowieka.  Z tej okazji na holu szkolnym samorząd szkolny i wolontariuszki przygotowali tablice upamiętniające życie Jana Pawła II. Z uwagi na fakt, że nasza szkoła ma patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego uznaliśmy, że każdy młody człowiek wychowuje się w duchu przyjętych wartości, którym oręduje Jan Paweł II. 

x rocznica nadania imienia jpii

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz