20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka chcąc uhonorować wkład Polski w uchwalenie Konwencji o prawach dziecka. Inicjatorem uchwalenia konwencji - najważniejszego na świecie dokumentu chroniącego prawa dzieci była Polska. Nasza szkoła w ramach propagowania Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka zorganizowała pogadanki na lekcjach wiedzy o społeczeństwie dotyczące praw dziecka oraz zostały przygotowane tablice informacyjne przez kl. IId (oddział gimnazjalny) z artykułami praw człowieka zapisanych w Konstytucji RP. Realizacja niniejszych zadań pozwoliła na szersze propagowanie praw ucznia, ale i przybliżyła ustawę zasadniczą całemu środowisku szkolnemu.

dzie praw dziecka