„Sąd nad alkoholem” - debata po inscenizacji: Czy istnieje bezpieczne picie alkoholu ?

W dniu 15 listopada uczniowie klasy III b wraz z opiekunkami samorządu szkolnego przygotowali przedstawienie profilaktyczne „Sąd nad alkoholem”. Spektakl mówi o niebezpieczeństwach związanych z alkoholem, mówimy w nim młodzieży, że alkohol prowadzi do uzależnienia, że bez niego można naprawdę cieszyć się pięknym życiem. Uważamy, że musimy chronić naszą młodzież przed skutkami picia alkoholu dając wzór i przykład jako dorośli. Niestety tak się często nie dzieje. Do priorytetów naszej pracy wychowawczej należy: zwrócenie uwagi społecznej na łamanie prawa w dziedzinie sprzedaży alkoholu osobom nieletnim ,zastanowienie się nad skalą zjawiska łamania prawa w dziedzinie sprzedaży napojów alkoholowych młodzieży oraz przyzwolenia społecznego na ten fakt. Po zakończeniu uczniowie debatowali na temat: „Czy oskarżony w przedstawieniu alkohol powinien ponieść karę za swoje destrukcyjne działanie na człowieka oraz za skutki, które wynikają z jego przyczyny ? Uczniowie wyrażali swoje opinie i w nagrodę za odwagę otrzymywali słodki poczęstunek. Będziemy częściej skupiać się na promocji trzeźwości wśród młodzieży, gdyż skala problemu wymaga od nas nauczycieli działań profilaktyczno – wychowawczych w tym temacie.

sd nad alkoholem